szombat, május 18, 2024

A mai naptól két nagyszerű festmény díszíti az iskola auláját.

fotok.01

Az alkotó Rédai Magdolna Terézia grafikus és festőművész. Ballószögön járva, nagyon kedves lett számára a település és azon belül a Kossuth Lajos Általános Iskola családias hangulata. A két darab festményt szeretetből készítette el az iskola részére.

fotok.02

Juhászné Mató Adrienn, Nádudvari Róbert gitár aláfestése segítségével magyar népmesével alapozta meg az ünnepséget.

fotok.03

Támogatók segítségével kerülhettek helyükre a festmények:
Péterné Fidler Elvira, Nyirádi Krisztina, Vinczéné Kocsó Emília, Hudra Zsolt, Polyák Zoltán, Borsik Viktor, Türei Erzsébet, Mató Adrienn, Kovács Mihályné, Karácsonyi bazár résztvevői -diákok, szülők, tanárok, Faluház és Könyvtár, Borsikné Pap Márta

fotok.04

A Kecskemét Rajzfilmstúdió engedélyezte a közismert motívumelemek használatát.

fotok.05

"Szeretnénk a magyar kultúra egy nagyon meghatározó elemének segítségével tanítani a gyermekeknek mind a küzdelemről, a táncról, kultúráról, egyenlőségről és nem utolsó sorban népszerűsíteni egy kiváló alkotást; a Magyar Népmeséket a festményeken keresztül."

fotok.06

Rédai Magdolna Teréz